arrow
arrow
Gelişmelerden haberdar olmak istermisiniz?
 • Hayalhanem
 • Fen & Doğa
 • Satranç
 • İngilizce
 • Dans
 • Okumaya hazırlık
 • yetenek ve zeka
Okulumuza özgü bir etkinlik olup, çocuklarımızın hayallerine ortak olunarak yapılan bir grup çalışmadır. Hayal kurabilen, iyi yapılanmış benlik algısına sahip, özgür düşünebilen, meraklı, çevresine duyarlı, farklılıklara açık, ahlak ve vicdani gelişimi sağlam bir çocuk yetiştirmeyi hedeflemektedir.
Çocuklarımızın etkili ve kalıcı öğrenmelerinin en güzel yolu onları aktif kılmak, çevrelerindeki olay ve nesneleri araştırmalarına ve keşfetmelerine ortam hazırlamaktır. Etkinlik içeriğinin gözlemlenerek, denenerek ve keşfedilerek, olayları neden sonuç ile anlamlandırdığı çalışmalarımızdır.
Sayısal, sözel ve görsel zekâyı geliştirebilmek, beyin hücrelerinin öğrenme hızını geliştirebilmek ve çocuğun karşılaşabileceği başarısızlık karşısında mücadele etme ruhunu geliştirmeye yönelik uygulanan aktivitedir.
Erken çocukluk döneminde ikinci dilde şarkılarla hikâyelerle tanışmak o dilin daha rahat öğrenilmesini sağlamaktadır. Bu dönemde beyin yeni şekillendiği ve sağ ve sol beyin olgunlaşmadığı için daha doğal şekilde öğrenme gerçekleşmektedir. İngilizce derslerimiz süresince ikinci dili çocuklarımızın etkin bir şekilde kullanması hedeflenir.
Dersin içeriği sanatsal ve kültürel bir etkinlik olmasının yanı sıra kişiyi ruhsal ve zihinsel olarak da olumlu yönde etkilemektedir. Çocuğun sosyalleşmesini, grup ve bireysel olarak hareket etme ve sorumluluk almayı pekiştirmesini, hafıza ve konsantrasyonunu olumlu yönde etkilemesi ve aldığı eğitim sayesin de iç disiplini sağlaması hedeflenmektedir.
Bu etkinliklere başlarken çocukların bireysel farklılıkları göz önünde bulundurularak, dikkatini yönlendirebilme becerisinin kontrolü, görsel algı, şekil - pozisyon algılama, şekil - zemin algısı, uzaklık - derinlik - boyut algılama gibi becerileri desteklenerek ilköğretime hazırlık çalışmaları yapılır. Ses farkında lığını algılama eğitimi sadece işitsel ve görsel algıya yönelik çalışmalar değildir. Bununla beraber yazıya geçişte rahatlık sağlayacak ön becerilerin geliştirilmelidir. Tüm bu çalışmaların ışığında yazıya geçişte motor becerilerin kazanımı için aşamalı olarak planlanmış çalışmalar uygulanır.
Çocuklarımız bu ders süresinde üretken çözümler gerektiren sanatsal aktiviteler, detaylı düşünme yoluyla problem çözme, esnek ve analitik düşünme, işitsel algı ve dinleme becerisini geliştirme, tümden gelim düşünme becerisini aşılama gibi beceriler kazanacaklardır. Sadece kalem ve silgi kullanılarak yapılan aktivitelerdir çünkü hedef daha çok fikir üretmekle ilgilidir. Pastel ve sulu boya çoğu zaman harikadır fakat fikirlerin özgün akışını engelleyebilir.

Neden Hayal Çocuk Yuvası?

Bizler HAYAL ÇOCUK YUVASI ailesi olarak çocuğunuzun bu güven ve sevgi ortamına ikinci bir yuvada devam etmesini sağlamaya talibiz.TEMİZLİK

Temizlik ve hijyene özel bir önem veriyoruz.

BESLENME

Çocuklarımızın dengeli ve sağlıklı beslenmesine özen gösteriyoruz.

GÜVENLİK

Müstakil ve korunaklı binamız ile çocuklarımıza güvenli bir ortam sunuyoruz.
EĞİTİM

Tüm öğretmenlerimizi yoğun bir eğitimle hazırlıyoruz ve destek eğitimlerimize devam ediyoruz.

KALİTE

Bünyemizde ortak kalite standartlarını uyguluyoruz.

DANIŞMANLIK

Psikolojik ve Sosyal danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Aradığınız nedir?
ÇOCUĞUNUZU PROFESYONELLERE EMANET ETMEK İSTERMİSİNİZ?
Bize Ulaşın

Hakkımızda yapılan yorumlar

 • Serkan ÖDEMİŞ Oğlumuzu ilk kuruldukları yılda Hayal Çocuk Yuvası'na gönderdik. 3 Yıl boyunca profesyonel ve özverili desteklerini hiç esirgemediler. Bir çok önemli problemimizi ( Konuşma, Yemek ) sayelerinde atlattık. Bu konularda gösterdikleri emeklerin karşılığı asla ödenmez. Oğlum şimdi 11 yaşında ve hala yuvasından heyecanla bahsediyor. Sizlere minnettarız.
 • 1
 • 2
 • 3

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

İletişim Bilgilerimiz


Telefon / E-mail:
+90 212 442 80 86
+90 507 534 03 34
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Adres:
Talat Paşa Cad. Komik Hasan Efendi Sokak
No:11 Bahçelievler / İSTANBUL